Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia

KURS INSTRUKTORA NURKOWANIA OPEN WATER

SPEŁNIJ SWOJE MARZENIE ZOSTAŃ INSTRUKTOREM NURKOWANIA

ZAPISZ SIĘ NA :

Kurs Instruktora Nurkowania Open Water IANTD

a zaczniesz zmieniać ludziom życie !!!

IANTD  http://beskiddivers.pl

Tylko u Nas Zrobisz  Kurs  Instruktora Nurkowania   w Bielsku Białej :

W Jedynym Autoryzowanym Centrum 5 Gwiazdkowym PADI w woj. Śląskim

W Jedynym  Licencjonowanym  Centrum Nurkowym IANTD na południu Polski

Na prywatnym basenie z ciepłą wodą

Zajęcia basenowe maksymalnie 2 osoby na 1 instruktora Trenera

Nurkowania na wodzie otwartej maksymalnie 2 osoby na jednego Instruktora nurkowania

Idealnie dopasowany  sprzęt nurkowy

Kurs Instruktora  Nurkowania   Szkoła instruktorów Nurkowania przeprowadzany w dowolnych wybranych przez Ciebie godzinach 7 dni w tygodniu od 6 :00  do 22 :00

zajęcia teoretyczne i egzamin teoretyczny możesz wykonać online  na swojej kanapie w domu

Wymagania Wstępne na Kurs Instruktora Nurkowania Open Water IANTD

1.100 NURKOWAŃ

 

2.CERTYFIKATY:  DM/SUPERVISOR, DEEP, CPR, OXYGEN PROVIDER, FIRST AID, NAWIGACJA, NOCNE,POSZUKIWANIE I WYDOBYWANIE, WRAKOWE LUB RÓWNOWAŻNE, TEC 40 LUB RÓWNOWAŻNE

 

3.DOKUMENTY DO WYPEŁNIENIA:

 

DANE OSOBOWE

 

 

Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Szukasz czegoś wyjątkowego w swojej nurkowej karierze? Zastanawiasz się, jak zostać Kurs instruktora nurkowania Gdynia Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie odpowiedz wystarczy ukończyć Kurs instruktora nurkowania Gdynia  W ostatnim czasie nurkowanie staje się coraz bardziej popularne, jeśli i Ty chciałbyś zacząć swoją przygodę z nurkowaniem oraz uczyć tego innych kursantów, to zapisz się na kurs nurkowania technicznego w Gdynia Jeśli lubisz nurkować rekreacyjne i chciałbyś nauczyć tego innych, to zapisz się na kurs instruktora nurkowania rekreacyjnego w Gdynia Chcesz robić to o czym inni mogą tylko pomarzyć? Chciałbyś uczyć innych nurków? Jeżeli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to zapisz się do  akademii instruktorów nurkowania w Gdynia Jeżeli interesuje Ciebie podwodny świat, nurkujesz już od dłuższego czasu i chciałbyś uczyć tego innych ludzi, to zapisz się na Kurs instruktora nurkowania Gdynia  Jeśli chcesz otworzyć drzwi do swojej kariery zawodowego nurka, to zapisz się na Kurs instruktora nurkowania Gdynia  Chciałbyś pomóc innym nurkom odmienić swoje życie, szkoląc ich na instruktorów nurkowania? Jeśli tak, to ukończ instruktorskie kursy nurkowania w Gdynia W czasie trwania kursu instruktora nurkowania w Gdynia  poznasz zarówno teorię jak i odbędziesz ćwiczenia praktyczne na basenie. Jeżeli tylko przyglądasz się innym w jaki sposób szkolą swoich kursantów i też być tak chciał, to zapisz się na Kurs instruktora nurkowania Gdynia  W czasie kursu instruktora nurkowania IANTD w Gdynia  nauczysz się, jak szkolić innych na instruktorów nurkowania. Szkoła instruktorów nurkowania w Gdynia  poszerzy Twoje nurkowe horyzonty, nauczysz się jak profesjonalnie szkolić innych nurków na instruktorów nurkowania. Kurs instruktora nurkowania IANTD w Gdynia  rozwinie Twoją karierę nurkową, dzięki nam rozwiniesz skrzydła! Nie czekaj dłużej, tylko zapisz się do akademii instruktorów nurkowania w Gdynia Jeżeli chcesz przerwać rutynę w swojej nurkowej karierze, to zapisz się na Kurs instruktora nurkowania Gdynia   Szkoła instruktorów nurkowania w Gdynia zatroszczy się o to, abyś był profesjonalnie przygotowany do pracy jako instruktor nurkowania, po ukończeniu kursu na instruktora nurkowania żadna sytuacja pod wodą nie będzie Ci straszna. IDC kurs instruktora nurkowania odbywa się w każdą środę miesiąca w Gdynia Podczas niego poznasz tajniki nurkowanie oraz staniesz się instruktorem nurkowania. Nie czekaj dłużej aż Twoja kariera nurkowa się rozwinie, działaj tu i teraz zapisując się na kurs instruktora nurkowania OWSI w Gdynia Szkoła instruktorów nurkowania w Gdynia prowadzi kursy dla instruktorów nurkowania na różnych poziomach zaawansowania, także nie czekaj dłużej, tylko zapisz się na kurs instruktorski open water scuba instruktor OWSI Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Dzięki czemu światowy zespół IANTD jest nowatorem w edukacji nurkowej.

  • System IANTD opiera się o sprawdzone zasady edukacyjne, a jego rozwój trwa już ponad 30 lat.
  • Program Nitroksowy IANTD były pierwszym nurkowym programem na nurkowym rynku cywilnym na świecie.
  • E-learning jest pomysłem IANTD.

 

W jaki sposób licencjobiorcy IANTD na świecie wspierają szkolenia nurkowe?

 

  • Doskonalenie nurkowych programów szkoleniowych, jak i związanych z nimi materiałów szkoleniowych.
  • Monitorowanie działalności szkoleniowej.
  • Wydawanie i rejestrację wiarygodnych certyfikatów nurkowych.
  • Konsultację w sprawach stosowanych materiałów i programów szkoleniowych.
  • Dostarczanie zaplecza dla prowadzenia działalności – w postaci materiałów szkoleniowych, przeszkoleń, seminariów, ubezpieczeń itp.
  • Dostęp do profesjonalnych ubezpieczeń.
  • Wiarygodność i nowe możliwości dzięki wykorzystaniu rozpoznawalnego i popularnego na rynku nurkowym znaku IANTD.
  • Promocję w postaci ogłoszeń, artykułów, reklam na targach w gazetach, Internecie i telewizji.
  • Wspieranie finansowe różnych światowych przedsięwzięć i współpraca z takimi organizacjami jak DAN.

Twój związek z lokalnym biurem IANTD powinien polegać na współpracy z jego personelem w celu wspierania twojej działalności jako profesjonalnego szkoleniowca. Należy zaznajomić się z oferowanymi usługami, biurem i osobami mogącymi ci pomóc.

Oto kilka pomocnych kontaktów:

  • Jeżeli masz pytania związane ze szkoleniem, dotyczące materiałów szkoleniowych lub chcesz je zakupić kontaktuj się z biurem licencjobiorcy.
  • Jeżeli potrzebujesz konsultacji w sprawach dotyczących prowadzenia biznesu lub lokalnych zagadnień związanych z nurkowaniem kontaktuj się z Twoim Instruktorem Trainerem.

 

System szkolenia instruktorów IANTD

Kurs instruktorski IDC trwa 7 (min. 4) dni. Wprowadza on was w kompletny systemu IANTD i skupia się na rozwoju waszych umiejętności szkoleniowych. Tę część programu muszą ukończyć osoby posiadające stopień Divemastera, jak również przekwalifikowujący się instruktorzy innych organizacji nurkowych, którzy chcą zostać instruktorami IANTD. Pomyślne ukończenie tej części programu kwalifikuje do uczestnictwa w egzaminie instruktorskim.

Program OWSI skupia się na uczeniu i rozwoju – nie na ocenie. Pozwala to na pracę i rozwijanie własnych umiejętności w nie stresującej atmosferze.

Egzamin instruktorski – Aby zostać instruktorem IANTD (Sport Instructor) musisz ukończyć egzamin instruktorski z wynikiem pozytywnym. Egzamin instruktorski służy obiektywnej ocenie waszej wiedzy i umiejętności. Wszystkie egzaminy są prowadzone przez Instruktorów Trenerów IANTD.

Egzamin to obiektywna ocena wiedzy i umiejętności.

Jakie są cele kursu instruktorskiego IDC?

  • Przygotować cię do funkcjonowania jako instruktor IANTD.
  • Zachęcić cię byś został aktywnym członkiem IANTD i wniósł swój własny wkład w rozwój i sukces przemysłu nurkowego.
  • Jako członek IANTD masz wiele możliwości, by współtworzyć pozytywny wizerunek nurkowania i wnieść wkład w jego dalszy rozwój.

 

  • Zachęcić cię, abyś został obrońcą środowiska naturalnego i podkreślał znaczenie takiego podejścia podczas całej działalności nurkowej.

Jakie są wymagania zaliczeniowe kursu instruktora?

  1. Przed zajęciami musisz samodzielnie wypełnić testy powtórkowe zawarte w „Podręczniku ćwiczeń kandydata”. Dostarczy ci to podstawowych informacji i przybliży najważniejsze standardy. Informacje te umożliwią ci dokonywanie postępów podczas kursu.
  2. Podczas kursu weźmiesz udział w wykładach i ich omówieniach. Przeprowadzisz również przynajmniej dwie prezentacje nauczania na basenie (confined water), dwie prezentacje wykładów teoretycznych i jedną prezentację nauczania na wodach otwartych, składającą się z dwóch ćwiczeń.
  3. Kadra będzie oceniać twoje prezentacje i sugerować ewentualne poprawki. Przed otrzymaniem certyfikatu instruktora, musisz z każdego rodzaju prezentacji otrzymać przynajmniej jedną ocenę nie niższą niż (kryteria oceny będą szczegółowo omówione podczas odpowiednich wykładów) :
  • Basen (confined water) – 3.4
  • Wykład teoretyczny – 3.5
  • Wody otwarte – 3.5

 

Przed otrzymaniem certyfikatu instruktora, musisz również zdać egzamin z systemu, standardów i procedur IANTD oraz pozytywnie zaliczyć demonstracje ćwiczeń.

  • Egzamin z systemu, standardów i procedur – 80% lub lepiej
  • Ocena demonstracji ćwiczeń – 68 punktów, nie mniej niż 3.0 z każdego ćwiczenia.

 

Pamiętaj, że kurs jako proces rozwoju umiejętności opiera się na treningu. Będziesz miał wiele okazji do uzyskania takich ocen – nie musisz tego dokonać za pierwszym razem. Kadra będzie pracować razem z tobą nad rozwojem twoich umiejętności i umożliwi ci kolejne próby.

Podczas kursu weźmiesz udział również w dodatkowym wykładzie dotyczącym tabel dekompresyjnych.

Weźmiesz również udział w warsztatach dotyczących programów nurkowych i ćwiczeń kursu Rescue.

Będziesz również musiał przepłynąć dystans w sprzęcie bez odpoczynku 800 metrów w masce, płetwach i rurce.

Jak wygląda egzamin instruktorski?

Egzamin instruktorski jest programem oceny, prowadzonym przez instruktorów trenerów IANTD. Będziesz musiał zademonstrować swoje umiejętności nauczania i umiejętności ratownicze oraz wykazać się zrozumieniem systemu IANTD i wiedzą teoretyczną. Egzamin można zaliczyć lub nie zaliczyć.

Jak powinieneś postępować po ukończeniu szkolenia instruktorskiego?

Bądź na bieżąco – tak jak rozmawialiśmy, profesjonalista pozostaje na bieżąco z wiedzą i technikami nurkowymi. Uzupełnisz swoją wiedzę czytając literaturę nurkową oraz pozostałe publikacje IANTD. Powinieneś również uczestniczyć w spotkaniach, seminariach oraz innych związanych z profesjonalnym nurkowaniem programach.

Kontynuuj swoją edukację – inny sposób, by pozostawać na bieżąco i udoskonalać swoje zdolności, to ciągła nauka. Podczas tego kursu omówimy dalsze możliwości szkolenia, ale już teraz przedstawiamy parę propozycji.

Jakie materiały i sprzęt są wymagane na tym kursie?

Przekonasz się, że podczas kursu najczęściej będziesz używał dwóch materiałów: „Podręcznika ćwiczeń kandydata” oraz Manuala instruktorskiego. Ale będziesz również potrzebował innych podręczników, tabliczek, slajdów i zalecanych książek.

Twój sprzęt nurkowy i skafander musi być sprawny i odpowiedni do lokalnych warunków. Upewnij się czy twój sprzęt jest odpowiednio – modelowo-skonfigurowany (opływowy układ, zabezpieczone węże).

Jaki jest harmonogram kursu i jakie inne informacje organizacyjne są ci potrzebne?

Nauka i nauczanie

  1. Definicja mistrzostwa – nauczanie można nazwać mistrzowskim, gdy uczący się osiąga biegłość i kompetencję w każdym temacie.
  2. Mistrzowskie nauczanie w odniesieniu do systemu IANTD oznacza, że każdy kursant musi spełnić wszystkie cele i wymagania zaliczeniowe.
  3. Nie do zaakceptowania jest zrealizowanie niektórych, a nie wszystkich celów.
  4. W odróżnieniu od szkoleń, które kursant może zaliczyć z oceną 3, lub w których może kontynuować naukę po zademonstrowaniu tylko częściowego opanowania czynności, system IANTD wymaga mistrzostwa w 100%.
  5. Dlatego właśnie system IANTD oparty jest na DOKONANIACH, a nie na CZASIE TRWANIA. Przed wydaniem certyfikatu muszą zostać spełnione wszystkie wymagania zaliczeniowe.

 

  1. System IANTD stosuje metodę mistrzostwa w nauczaniu, ponieważ:
  2. Uwzględnia ona potrzeby KURSANTA, a nie INSTRUKTORA. Uznaje ona, że wszyscy kursanci muszą być kompetentni niezależnie od tego, jak szybko lub wolno się uczą·
  3. Bierze ona pod uwagę CELE i WYNIK. Cele są jasno przedstawione kursantom i dzięki temu wiedzą oni czego się spodziewać.
  4. Określa ona rolę instruktora jako doradcy. Instruktor nie jest odpowiedzialny za podanie podczas kursu wszystkich informacji, ale musi pokazać, jak zastosować zdobywaną wiedzę oraz motywować, zachęcać, pomagać i dostosowywać materiał do potrzeb kursantów.
  5. Wprowadza ciągle powtarzanie. POWTARZANIE jest najważniejsze dla osiągnięcia trwałego mistrzostwa. Zapewnia ciągłą kontrolę postępów w umiejętnościach nurków. Ponieważ kursanci rozwijają się na podstawie tego, czego nauczyli się wcześniej, należy upewnić się, że osiągnęli mistrzostwo na danym etapie – przed przejściem do następnego.
  6. Umiejętności motoryczne – czynności wymagające odpowiednich ruchów ciała, rąk i nóg, np. przedmuchiwanie maski.
  7. Umiejętności intelektualne – czynności wymagające posiadania wiedzy dlaczego i jak coś się dzieje, umiejętności formułowania i rozwiązywania zadań, np. odczytanie manometru i wyliczenie zapasu powietrza.
  8. Wiedza teoretyczna – umiejętności zdobywania faktów lub informacji potrzebnych w konkretnych zastosowaniach, np. wytłumaczenie jak woda wpływa na wielkość postrzeganych obiektów (wydają się 25 % większe).
  9. Postawa – przekonania i wartości wpływające na postępowanie ludzi, np. wybór koloru kupowanej maski lub wykonywanie przystanku bezpieczeństwa na koniec każdego nurkowania.
  10. Umiejętności strategiczne – umiejętności tworzenia w myślach planu działania lub metody realizacji specyficznych zadań. Na przykład wykonanie kontrolnego sprawdzenia sprzętu według reguły BWRAF (Begin With Review And Friend) dla lepszego zapamiętania wszystkich elementów.

Ludzie uczą się najlepiej kiedy są przygotowani na rozpoczęcie nauki.

  1. Musisz prawidłowo ocenić gotowość nurków do szkolenia. Gotowość oznacza:

 

Kursant musi być przygotowany intelektualnie, psychicznie i fizycznie.

Uczestnika kursu nie może rozpraszać otoczenie – to znaczy nie powinien się niepokoić o swoje zdrowie, znajomych, czy jest głodny, ani martwić się jak wypadnie w oczach innych.

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

 

Uczestnik kursu nie może czuć stresu ani strachu. Ważne jest, aby zauważyć i rozwiać obawy związane z nurkowaniem czy szkoleniem.

  1. Ludzie uczą się najlepiej, kiedy w zrozumieniu nowej informacji, opanowaniu nowej umiejętności czy postawy mogą wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę i doświadczenia. (Będziemy rozmawiać o użyciu analogii i wzajemnie powiązanych informacji podczas wykładu” Nauka prezentacji wykładów teoretycznych”)
  2. Ludzie uczą się najlepiej poprzez ciągłe powtarzanie materiału.
  3. Ludzie uczą się najlepiej, gdy czują się komfortowo i dobrze się bawią.

 

Jakie jest dziewięć składników efektywnego nauczania i jak one działają w systemie IANTD?

  1. Podtrzymywanie uwagi. Podczas prezentacji wykładów teoretycznych nauczysz się jak nawiązywać kontakt i w jaki sposób przedstawiać wartości wykładu, by utrzymać uwagę uczestników kursu.
  2. Informowanie uczących się o celach nauki – na przykład wszystkie produkcje multimedialne IANTD przedstawiają kursantom cele – najczęściej w postaci pytań. Nauczysz się przedstawiać cele podczas swoich prezentacji szkoleniowych.
  3. Przypominanie i nawiązywanie do wcześniej zdobytych informacji – przypominanie kursantom kontynuującym edukację nurkową informacji zdobytych na kursie podstawowym. Podczas prezentacji wykładów teoretycznych nauczysz się nawiązywać do innych tematów wykładów.
  4. Przedstawianie materiału podzielonego na małe części – na przykład w podręcznikach i materiałach multimedialnych IANTD tematy są czytelnie podzielone.
  5. Doradzanie jak się uczyć – na przykład większość podręczników IANTD zaczyna się od opisu najlepszych sposobów korzystania z danych materiałów. Twoja rola jako instruktora polega na kierowaniu kursantami podczas nauki.
  6. Zadawanie pytań na temat poznawanego materiału lub proszenie o wykonanie ćwiczenia po jego demonstracji – na przykład krótkie testy powtórkowe sprawdzają co kursanci zrozumieli z właśnie przerobionego materiału.

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

 

Powinieneś współpracować z kursantami zadając im pytania i oceniając postępy podczas każdego kursu.

  1. Przedstawianie kursantom prawidłowych odpowiedzi – na przykład prawidłowe odpowiedzi podane w podręcznikach umożliwiają kursantom dokonanie samooceny. Omawiając powtórki i egzaminy oraz oceniając umiejętności, ty również umożliwiasz kursantom dokonywanie samodzielnej oceny własnych postępów.
  2. Ocena osiągniętego poziomu na koniec szkolenia – na przykład nurkowania szkoleniowe na

 

wodach otwartych, czy końcowy egzamin teoretyczny, umożliwiają zarówno tobie, jak i kursantowi, ocenę osiągniętego poziomu.

  1. Utrwalanie i wykorzystywanie zdobywanej wiedzy – na przykład materiały IANTD stale zalecają stosowanie zdobytych umiejętności w celu ich utrwalenia.

Podczas wykładów wyjaśnij kursantom jak dane informacje czy umiejętności będą wykorzystywać w przyszłości. Omów również relację jaka zachodzi pomiędzy wiedzą i umiejętnościami, a kursami kontynuującymi nurkową edukację.

Systemowe podejście do szkolenia nurków

  1. System instruktażowy jest zbiorem powiązanych ze sobą narzędzi szkoleniowych (hardware), wykorzystywanych zgodnie z procesem edukacyjnym (software) w celu osiągnięcia określonych celów.
  2. Materiały szkoleniowe wykorzystywane w systemie IANTD (hardware) oraz standardy i procedury (software) pomagają upewnić się, że kursanci osiągają zamierzone rezultaty i – co najważniejsze – że pamiętają materiał długo po zakończeniu kursu.
  3. Poprzez kurs instruktorski zdobędziesz doświadczenie, pozwalające stosować hardware i software systemu IANTD do wszystkich kursów.

 

Sześć zalet systemu instruktażowego

  1. System instruktażowy jest skuteczny.
  2. System instruktażowy zwiększa ochronę prawną instruktora.
  3. System instruktażowy zapewnia poznanie całego istotnego materiału i zrealizowanie wszystkich ważnych celów w odpowiedniej kolejności.
  4. System instruktażowy IANTD był przed wprowadzeniem testowany i potwierdzony w praktyce. Testy praktyczne doskonalą produkty IANTD i uzasadniają ich szkoleniową przydatność.
  5. System instruktażowy pozwala ci się skupić na potrzebach poszczególnych nurków.
  6. System instruktażowy łączy różne style nauczania.

 

Jaki jest najbardziej efektywny sposób używania systemu IANTD?

  1. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek kursu IANTD zawsze przeglądnij standardy i najnowsze materiały szkoleniowe.

 

Ponieważ IANTD jest dynamiczną i odpowiedzialną organizacją, standardy materiały szkoleniowe są udoskonalane w miarę potrzeb.

  1. Dopasowuj system do indywidualnych potrzeb i możliwości.
  2. Sztuką w nauczaniu jest pomóc uczestnikom kursów nurkowych rozwijać swoje umiejętności w ich własnym tempie tak, aby jednocześnie cały czas mieli odpowiednią motywację·
  3. Naucz się poprawnie oceniać sytuację przy podejmowaniu decyzji o użyciu konkretnych narzędzi szkoleniowych i stosowaniu odpowiednich standardów.
  4. Dostosowuj System IANTD do lokalnej kultury i środowiska.

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia Kurs instruktora nurkowania Gdynia

 

 

http://instruktorzynurkowania.pl    Podstawowy Kurs Nurkowy

Zadzwoń